16 czerwca 2018 roku tomaszowscy kajakarze z MUKS “Wiking” Tomaszów Maz. działającym przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej startowali na 12 Międzynarodowych Regatach Kajakowych “O puchar Lubelskiego Koziołka”, które to zawody były jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Województwa Lubelskiego.
Skromna 8 osobowa ekipa świetnie się spisała zdobywając 15 medali.
W regatach brały udział kluby oprócz naszego z województwa Lubelskiego z Warszawy, Białegostoku oraz zespoły z Ukraińskiego Kovla.
Wśród najstarszych kategorii juniorów Marek Rybarczyk zdobył srebrne medale w jedynkach na dystansie 200m i 1000m.
jednocześnie w połączonych kategoriach juniorów i juniorów młodszych w dwójkach wraz Jakubem Andryszczakiem zdobyli złota na 200 i 1000m. Jakub był najlepszy w jedynkach wśród juniorów młodszych na 200m i 1000., który to wyścig był biegiem memoriałowym im. Jerzego Boboli zmarłego trenera kadry juniorów przez lata pracującego w lubelskim kajakarstwie.
Wśród dziewczyn juniorek Natalia Pasińska zdobyła srebra w jedynkach na 200 i 1000m.
W młodszych kategoriach młodzików na 200m, srebro zdobył Natan Góra a brąza Filip Andryszczak, na dystansie 2000m złoty medal zdobył Filip a brązowy Natan. Obaj panowie byli bezkonkurencyjni w dwójkach na 2000m.
W kategorii dzieci Katarzyna Pasińska wygrała wyścig w kajakach do kajak polo na 200m. a Paweł Andryszczak brązowy w K – 1 200m. Wśród młodziczek startowała Olimpia Kurzawa, która na 200m była 9 a na 2000m. zaliczyła wywrotkę i nie ukończyła wyścigu.
“Tor na zalewie Zemborzyckim w Lublinie zawsze był szczęśliwy dla naszych zawodników. W przeszłości wygrywaliśmy punktację klubową tych regat mimo zagranicznych gości z Ukrainy, Litwy czy Niemiec. Myślę, że będziemy się starać w kolejnych latach jeździć na te regaty i podtrzymywać dobrą passę. Wyjazd młodych kajakarzy z Wikinga możliwy był dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.” – komentuje trener sekcji i jednocześnie prezes Klubu Sebastian Nowak.