Wydarzenie rozpoczęło się teledyskiem „Tyle nadziei, tyle wolności”, nawiązującym do Powstania Warszawskiego.
Zgromadzonych gości przywitał wicedyrektor placówki, Dariusz Stańdo:
– Na dziś przypada 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, jednego z ważniejszych zrywów niepodległościowych w naszej historii. Historii, która pisze się również dziś, tu w naszej placówce, za sprawą tych młodych wokalistów, którzy przed Państwem wystąpią. To ważne, by organizować obchody rocznic historycznych i by właśnie młodzi ludzie w nich uczestniczyli. Świat się zmienia, zmienia się też codzienność kolejnych pokoleń, ale nasza państwowość opiera się na tych samych fundamentach – na naszej historii i o tym nie możemy zapominać – mówił dyrektor.
Na widowni zasiedli: Teodora Sowik, członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, reprezentująca starostę powiatu tomaszowskiego Mariusza Węgrzynowskiego, Kazimierz Mordaka, radny Rady Powiatu, Paweł Jabłoński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, mjr Artur Skarbek, z-ca dowódcy 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej i st. sierż. Robert Lenarcik, którzy reprezentowali dowódcę 25 BKPow. płk. Tomasza Białasa, ks. Jan Cholewa, proboszcz Parafii Świętej Jadwigi Królowej, ks. Prałat Henryk Kowaliński, Krzysztof Jednac, dyrektor tomaszowskiego muzeum, Grzegorz Kwaśniak, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
W trakcie wydarzenia dwuczęściowy wykład wygłosił dr Daniel Warzocha z tomaszowskiego muzeum, który przedstawił genezę Powstania Warszawskiego, a także opowiedział o tomaszowianach, którzy brali w nim udział.
Następnie na scenie zaprezentowali się wokaliści PCAS-u: Amelka Malarczyk, Oliwia Dębiec, Natalia Sadowska, Zosia Jędrzejewska, Justyna Sadowska, Tosia Kurzyk, Marysia Wójcik, Oliwia Bożyk, Weronika Wójcik, Oliwia Książczak, których przygotowała instruktor Katarzyna Rychlik.
Publiczność wysłuchała w ich wykonaniu takich utworów, jak „Serce w plecaku”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Będziemy Polską” i „Zośka”.
Powiatowe Centrum Animacji Społecznej co roku organizuje obchody, upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego. Są one przygotowywane przez młodzież, która tym samym pokazuje swoje przywiązanie do kraju i jego historii.
Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Węgrzynowski.